| Zazon1243 a întrebat:

Ce e mai bun pentru gaming cu o baterie buna si cu care sa pot filma pentru Youtube? Huawei p smart sau Huawei p 10 lite?(si spuneti si de ce).

2 răspunsuri:
| Arhix a răspuns:

Salut,

In Antutu, P Smart a scos 87.615 puncte, iar P10 Lite doar 65.000. Diferenta nu este foarte mare, insa P10 Lite are banda de 5 GHz, pentru o descarcare mai rapida a jocurilor si o incarcare mai rapida a videoclipurilor pe Youtube (daca ai router compatibil). La baterie ambele telefoane au 3000 mAh, nu o sa te duca o zi intrega, poate o sa ajungi in jur de ora 16:00, ori faci 2 incarcari pe zi sau iti iei o baterie externa. Un alt criteriu, P10 Lite are Fash Charging, pe cand P Smart nu are, deci P10 Lite se incarca mai repede. Daca iti permite bugetul iti recomand P10 Lite, daca nu iti permite si P Smart este bun. Nu te gandi ca o sa poti juca cele mai noi jocuri pe High cu aceste telefoane, maxim pe medium sau chiar pe low, mai ales daca vrei sa filmezi.

| Zazon1243 explică (pentru Arhix):

Dar ce telefon imi recomanzi in bugetul de 800-1400 roni?