| CrisGabi a întrebat:

Salut, Huawei P20 Lite sau Huawei P Smart 2019?

3 răspunsuri:
| XYZ02 a răspuns:

P20 Lite este un device care ar trebui sa fie un mid range, pe cand P Smart ar trebui sa fie un telefon de buget.
Decizia este grea deaorece este un an diferenta intre ele, P Smart are un procesor mai potent Kirin 710.

Probabil as merge pe P Smart 2019, desi este buget vs mid range il cam bate pe P20 Lite cam la toate capitolele.

Mai merita se te uiti si la un Xiaomi A2 sau Redmi Note 5, dupa parerea mea telefoane fara compromisuri(poate bateria cam mica pe A2)

| debarasator63 a răspuns:

P Smart fără îndoială (dacă ai bani). Vezi și Xiaomi A2 sau Redmi Note 5, sunt foarte ok la banii lor.

| JohnnyR0 a răspuns:

Un prieten de-al meu are P20 LITE si el are numai cuvinte de lauda la adresa telefonului. Ii duce orice joc fara lag si se misca excelent.