| Alexus1234 a întrebat:

stiti unde pot sa achizitionez un Huawei p9 lite 2017 un magazin din Braila si daca ar merita sa-l cumpar? Il vreau pentru gaming si baterie mare

9 răspunsuri:
| AlexMh a răspuns:

Salut. Nu iti recomand nici o varianta "Lite" pentru gaming. Daca vrei gaming iti iei Pro.

| SoCristian18 a răspuns:

Salut, tinand cont ca suntem in 2020 ti-as recomanda Huawei P40 Lite E sau Huawei P Smart la un buget asemanator, dar ai un procesor mai bun, baterie mai buna si il gasesti la altex, iar daca vrei sa dai putin mai mult pe el ti-as recomanda Huawei Noca 5T, poti juca ce joc vrei tu pe elwinking

| Alexus1234 explică (pentru SoCristian18):

Mi-as lua p40 lite dar ce ma deranjeaza e ca n-are google

| SoCristian18 a răspuns (pentru Alexus1234):

Eu am luat P40 lite pentru parintii mei si nu am intalnit probleme cand am vrut sa folosesc anumite aplicatii pe care le gaseam in telefonul cu google. Spre exemplu eu cand le-am configurat telefonul am transferat datele si aplicatiile de pe telefonul vechi pe Huawei P40 lite prin aplicatia Phone Clone si au fost transferate aproximativ 90% dintre ele. Magazinul lor de aplicatii AppGallery este foarte ok, gasesti si aplicatia MoreApps unde gasesti aproape tot ce folosesti, iar daca mai ai nevoie si de alte aplicatii pe care nu le-ai gasit mai poti folosi ApkPure, eu am mai folosit aplicatia si in trecut si este foarte ok.

| Alexus1234 explică (pentru SoCristian18):

Dar yotube si aplicatile de socializare le ai

| SoCristian18 a răspuns (pentru Alexus1234):

Salut, aplicatiile sunt, dar eu pentru Youtube folosesc aplicatia vanced.app pentru ca nu are reclame.

| WeedR a răspuns:

Salut, cat ai vrea sa dai maxim pe un telefon?

| Alexus1234 explică (pentru WeedR):

Pai intre 4 si 8 milioane

| WeedR a răspuns (pentru Alexus1234):

P40 lite e, este foarte bun, poti pune Youtube Vanced, merge Facebook, whatssap, orice aplicatie importanta.