| anonim_4396 a întrebat:

Ce fel de Adobe flash player trebuie sa downloadez pe un telefon cu android ca sa vad videoclipuri de pe v play?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Nici unul, dar vezi ca vplay are si versiune sa vezi html5, lucru care il poti face direct din browser

| anonim_4396 explică (pentru MeConstantine):

Salut! la ce te referi prin browser? Adica trebuie sa imi instalez de pe telefon html5 si? sau? ce? si cum? pleaseca-ti dau si vot daca imi raspunzi

| MeConstantine a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna nu esti obligata sa-mi dai vot si mersi de funda.
Browser reprezinta programele pe care le folosesti ca sa intri pe internet si aici sunt: internet explorer, opera, etc. Safari pe ipod si tot asa.
Daca intri pe calculator normal vei vedea ca dupa ce dai sa ruleze un film are in dreapta sus optiunea vezi cu html5. Deci daca dai pe ea se vede direct fara flash player.
Acuma si pe mobil se poate face la fel, dar mai intai intri pe contul de calculatori selectezi respectiva optiune, ca ei stocheaza cum vezi filmele, si apoi intri pe mobil.

| anonim_4396 explică (pentru MeConstantine):

Am incercat si pe calculator imi merge dar faza e ca eu vreau sa mearga si pe telefon ( Samsung galaxy 550) am intrat pe v play de e google de pe telefon am dat pe un videoclip si pe html5 si im aparea imaginea dar nu se derula filmu adica doar imaginea aia de o vezi inainte si dai pe un filmulet. ce ar trebui sa fac sa mearga? adica vreau sa pot vedea filmulete nu doar pe youtube pe telefon mersi pentru raspuns

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Apropo ( ca sa intelegi) nu merge pe telefon cum ai zis tu poate mai trebuie sa fac ceva...

| MeConstantine a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci revin cu completari:
1. Merge cu Opera Browser, nu mini si nu altceva.
2. Da exista si flashplayer pentru android pe care il poti lua din market.
3. Succes