| SorinELoo7 a întrebat:

Ce model Nokia Lumia sa-mi cumpar: 920 sau 925 (sau alt model la un pret accesibil) si de ce?
Se merita sa-mi cumpar o tableta Windows 8.1 cu diagonala de 8 inch sau 10 inch?
Sau mai bun este un "pachet" smartphone - tableta? Ce recomandati?

2 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Salut, 925 este mai nou si arata excelent. Sistemul de operare este exceptional, la fel si camera. Nu gasesc motive pentru care nu ti-ai cumpara.

Succes. Cat despre tableta, aici tind sa cred ca mai bine te uiti catre un android, parerea mea este ca windows merge pentru telefoane, daca nu esti pasionat de briz-brizuri si jocuri. Dar tableta cam asta scop il are, iar app-store de pe windows este cam saracut.

PS: Side note, m-am indragostit de pcurile cu windows 8 si touch screen :-

| SorinELoo7 explică (pentru Seby90):

Si mie imi place Windows 8 / 8.1 mai ales folosindu-l pe un ecran tactil (d-asta am intrebat de tableta). Joc cateva jocuri gen puzzle de logica... Ma gandeam la Google Nexus 7 (2013) - cat timp crezi ca va mai rezista, parerea mea este ca va rezista 3 sau 4 ani de acum incolo...