| RoxTomlinson a întrebat:

Ce parere aveti de iPhone 11? Merita sa il cumpar. Nu o sa il folosesc pentru jocuri, ci doar pentru social media. Dar despre Samsung S20fe ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu am iphone 11 și-s mulțumumită. recomand să iei de pe phone gsm, e cam cel mai ieftin de pe piață și n-am avut probleme

| CdeMetal a răspuns:

Depinde mult de bugetul pe care il ai si de preferinte, normal ca cine are iPhone recomanda iPhone si cine are Samsung recomanda Samsung.
Ambele sunt telefoane deștul de bune, dar pana la urma tu stii mai bine ce vrei de la un telefon.

| StefanChriss a răspuns:

Buna! Eu mi-am luat iph 11 de cateva luni. Este un telefon frumos exterior, e principalul motiv pentru care l-am ales. Bateria tine o zi de serviciu (aprox 8-9h de stat pe net frecvent). Culorile pe el sunt superbe, iar pozele sunt blana rau. Cu toate astea, eu personal voi renunta la el, voi trece pe S21 cat de curand. De ce? Pe scurt pentru ca Ios sucks comparativ cu android. Este o chestiune de preferinta personala, dar pot gasi cel putin 5 lucruri pe care le poti face pe android, unde ios e inferior, in doar cateva minute laughing). Printre cele mai stupide chestii sunt ca nu poti trimite prin bluetooth nimic, decat altui iphone; nu ai chat head la messul de pe Facebook, trebuie sa glisezi mereu de sus ca sa vezi cat% baterie ai, daca te suna cineva, cand apesi pe lista de apeluri pe acel apel, nu iti arata automat tot istoricul apelurilor si al mesajelor (ca pe android), trebuie sa glisezi manual prin toaate apelurile sa gasesti cand te-a mai sunat persoana aia; daca dai mesaj simplu de pe cartela pe alt iphone, il va trimite mereu prin internet, deci daca dai mesaj simplu si pers aia are netul inchis, e degeaba; pentru photoshop anumite filtre gratis pe android, costa pe ios; daca conectezi iph la pc, nu merge sa pui ceva direct de pe laptop in telefon (cel putin nu cu metoda copy-paste, probabil trebuie program pentru asta, sau laptop tot Apple) si lista poate continua laughing) acum depinde mult, daca vrei practicalitate sau simplitate. In orice caz, ultima generatie de Samsung sunt si estetice exterior si vin cu o camera smechera.

| Lorlor123 a răspuns:

Eu folosesc un iphone 11 de un an. Mi se pare un telefon foarte bun. Camera excelanta, bateria tine mult, nu se blocheaza. Eu sunt multumita de el.
Il locul tau eu as opta pentru un iphone 11

| joghu22 a răspuns (pentru Lorlor123):

Sunt de acord!

| jdavy209 a răspuns:

Nu merita sa dai 3-4 mii de lei pe un telefon, gasesti unul rapid si bun si la pretul 900-1000 de lei