| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de telefoanele Google Pixel? Se apropie ca performanta de iPhone si Samsung Galaxy sau sunt inca prea mici pe partea de hardware cei de la Google?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CIaudiu a răspuns:

Deocamdata nu. Compania nu isi pune pe telefoanele sale cele mai puternice componente din lume cum o fac cei doi. Se axeaza mai mult pe optimizarea sistemului de operare, cum face si iOS de altfel.

| anonim_4396 explică (pentru CIaudiu):

Si deci e bun telefonul in general? Merita sa treci de exemplu de la Smasung Glaxy la Google Pixel? "Se axeaza mai mult pe optimizarea sistemului de operare". Evident ca se pricep mult mai bine la software decat la hardware.

| CIaudiu a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde de tine ca persoana ce cauti. Eu unul n-am motive sa trec de la Samsung la google pixel. Pe mine ma intereseaza atat design-ul telefonului cat si componentele sale, si cum acestea creeaza un ecosistem fluid si puternic pe partea software.