| ilinc a întrebat:

Ce parere aveti de telefonul mobil Allview x1 soul?
isi merita banii? funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Eu am Allview x1 soul de 6 luni.
Nu mi s-a blocat niciodata, bateria tine cam 1 zi ( eu am mereu wi-fi-ul pornit).
In mare parte l-am cumparat pentru memoria interna, care dupa parerea mea e foarte suficienta.
As avea doar un minus, carcasa nu tine l-am scapat in primele zile si s-a ciobit un pic spatele, de aceea are nevoie de husa, te preferat tip flip.
In afara de acest minus, nu am altceva sa ii reprojez, isi merita banii.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Allview X1 Soul este un telefon destul de performant şi la un preţ accesibil ( 900 lei ) - vezi specificaţiile tehnice şi diverse magazine & preţuri la linkul :
http://www.gsmarena.com/allview_x1_soul-5996.php

http://www.emag.ro/telefon-mobil-allview-black-x1-soul/pd/DNGFJBBBM/

http://www.shopmania.ro/telefoane-mobile/q-allview-x1-soul

Toate cele bune.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Este un telefon destul de bun. Isi merita banii daca o sa il folosesti doar sa intri pe internet ( adica sa cauti un site, doua) sau sa vezi un film. Marginile par cam aiurea, cam zgarie, ori asa mi s-a parut mie. Nu il recomand in nici un caz pentru jocuri sau pentru navigare intensa pe internet.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Si am uitat sa spun : Daca vrei sa il iei si sa il tii mai mult timp ia-ti gandul, pentru ca nu este un telefon de durata si nici la socuri nu este foarte rezistent, nu este rezistent in sensul ca poti sa il strici cand il scapi, nu ca i se sparge ceva ( sau este posibil si sa i se sparga ceva, depinde cum il scapi).