| alex2009 a întrebat:

Ce retele preferati?
Vodafone, Orange sau telekom?
Cat platiti abonamentul?
Mi-a facut Vodafone oferta 12 euro si totul nelimitat in tara iar in ue 600 minute si 6 gb de net.
Ce ziceti?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde ce preferi. Daca vrei net, este cam mult pentru 6 gb. Eu platesc 23 de lei pe luna cu 5600 minute si 2 Gb de net.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Orange.

| mgtow a răspuns:

Nu am abonament, folosesc lycamobile

| Adry05 a răspuns:

Am credit, încarc cu 6 euro la Orange și am minute nelimitate în rețea, în jur de 20gb de net, tot primesc bonusuri lunar nici nu știu cât am dar oricum niciodată n-a fost cazu să rămân fără, și minute și mesaje în altă rețea nu știu vreo 200 și ceva cred, mai mult decât am nevoie oricum. Sunt mulțumită de netu lor, merge foarte bine mai mereu.

| anonimg a răspuns:

Eu am cartelă Telekom cu 5 euro. 60gb îmi ajung pentru telefon.

| Andreeush a răspuns:

Eu nu mai sunt pe abonament de mult timp.

| Frank51 a răspuns:

Vodafone prepay 5$ toate incluse, cand plec afara folosesc optiunea de 4$ cu roaming.

| JicaContra a răspuns:

Gigi, 9 lei pe luna, 80G internet si 200 minute nationale si internationale pe fix
dar hai sa iti expun parerea mea despre to[N]ti:
- gigi, cel mai ieftin, cele mai bune performante, si sa ma rahatesc pe toti IMBECILII care guita de probleme de semnal, poate sunt 5-7% la suta mai naspa decat restul dar, daca esti in varful muntelui ce SYKTIR te astepti?!?
-telekom de KAKAT, poate ca merge, dar in realitatea reala, se KAKA PE TINE, pentru ca nu sunt telekom ci ROMTELECOM, adica aceeasi marie cu alta palarie, nu voiam sa intru in detalii, dar am un prieten care a schimat 5 telefoane si 3 cartele si tot pierdea semnalul in mod curent, iar raspunsul de la ROMTELECOM, a fost:
"oricum trebuie sa platiti tot contractul ca il folositi sau nu", cu alte cuvinte pana nu expira contractul trebuie sa manance rahat si sa nu fie conectat cand il doare mai tare... mai exat Telekom a cumparat romtelecom dar asta nu inseamna ABSOLUT DELOC ca Romtelecom a devenit Telekom... NICI IN ZIUA DE AZI

- Orange... ORANGE?!? CEA MAI DE RAHAT FIRMA DE TELEFONIE MOBILA DIN TARA ASTA, iti umplu 5 pagini NUMAI CU KAKATURI NENOROCITE, nu mi-as lua Orange nici daca ar fi singura solutie sa sun la urgente sa nu imi moara mama, pentru ca sunt SIGUR ca NU AS REUSI SA SUN LA URGENTE angry

-Vodafone, cea mai buna firma din tara asta, cele mai bune servicii, cele de mai de calitate performante practice, DAR SI CEA MAI SCUMPA, CEA MAI SCUMPA CU ULTIMILE SPUNE, adica

6GB de net ii termini definitv in 3-4 zile pe utube, dupa care te tarai pana luna urmatoare

| anonim_4396 a răspuns (pentru JicaContra):

Subscriu. Vodafone e TOP!
Eu am prepay, am vreo 6 milioane de MB însă sunt active doar dacă reîncărc cu minim 5 euro.
Și am ales sa nu-mi reîncarc pentru ca, în primul rand pierd timp degeaba cu YouTube, etc. Și in al doilea rand, de ce sa nu economisesc acei 5 euro? Am cumpărat cuiva drag 2 cărți, ce-i drept e ca nu au fost 30 de lei ci 57.50.
Ma rog eu cred ca e o chestie bună, nu? De altfel exista Wi-Fi, whatsapp. Sunt astronomice abonamentele astea.

| oz_1736 a răspuns:

Orange, 18 € abonament, telefon, 50 G internet.

| AcelCinevaa a răspuns:

Eu nu ma complic cu abonamentul. Folosesc cartela reîncărcabilă de la Orange in valoare de 6€. Teoretic, in opțiune ai numai 5gb internet, practic însă primești mereu bonus (uneori 50gb, alteori 100). Minute și sms-uri in rețea nelimitat.

| AlexC433 a răspuns:

Folosesc abonament Orange (la wifi+TV) și cartela Vodafone pentru date mobile. La Orange plătesc 70 lei(net nelimitat) iar la Vodafone 40