| anonim_4396 a întrebat:

Cei care sunteti in Orange... am o intrebare. La abonamentul de 39 de euro scrie ca e internet nelimitat... de ce mai jos scrie ca *la depasirea internetului inclus in oferta platiti 1 euro/ 3gb*?
Vreau sa imi iau un s4 si am inteles ca nu se poate achizitiona decat de pe net... Ati mai comandat de pe net? vin in stare ok telefoanele?

4 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

Cosmote e mai ieftin cu web'n'walk, iar telefon sa comanzi pe net si sa vina acasa, cu incredere de la altex si e-mag. Cele mai sigure

| Tlbi a răspuns:

Dar de ce sa te complici cu Orange cand Cosmote ofera internet nelimitat pentru 3 euro amarati? Oferta se numeste 'web'n'walk'.
Cat despre Orange, chestia aia e valabila pentru ofertele fara internet nelimitat, in cazul tau nu se aplica. Cand iti faci abonamenul dai un telefon si iti spun ei mai sigur.

| Radamel a răspuns:

Traficul e de 3gb dupa aia platesti, adica dupa ce treci limita. De pe net sunt OK, depinde de unde le iei, incerca sa iei de pe site-uri de incredere nu ieftin si sa ramai cu ochi `n soare.

| ferchescata a răspuns:

Pai internet nelimitat nu exista.Pur si simplu nu are cum la telefonia mobila.Dar intr-adevar pentru a putea naviga o perioda fara nici o problema pe net e iti baga cativa giga pentru trafic de net iar ca sa comanzi un telefon de pe net iti vin ca si cum le-ai cumpara din magazin.Iti trimit factura si tot ce iti trebuie la el.Doar pentru a cumpara un telefon nou trebuie sa il cumperi de pe siteuri gen Orange, Vodafone, telefonultau sau alte siteuri ce de fapt sunt magazine si siteuri ce se bazeaza pe anunturi gen okazii, mercador, etc.