| Cristi_Havrun_2000 a întrebat:

Ce sa fac daca mi-a intrat apa in ecran la telefon va rog

2 răspunsuri:
| FanLenovo a răspuns:

Dezasamblezi tot telefonul, in primul rand BATERIA, apoi le speli componentele cu alcool medicinal [nu si bateria]

Dupa ce ai terminat de spalat, reasambleazale la loc, dar asteapta cam 1 ora pana sa pui bateria la loc, bateria se pune ultima.

Succes.

| Apocaliptic a răspuns:

Cred ca e prea tarziu. Dar socoate tot ce poti din el si baga-l intr-o puga cu sare mare(gen pentru muraturi) si lasa-l acolo 24-48 de ore si apoi du-l la service.
De acum cand mai scapi telefonul in apa il scoti de acolo cat de repede poti, scoti tot din el(inclusiv BATERIA!), il aspiri peste tot si il bagi intr-o punga cu sare mare(asa ii spun eu sarii cu granule mari) timp de 24-48 de ore.