| Al3xAnDrU66 a întrebat:

Ce sistem de operare este mai bun dintre android windows phone si symbian? argumente cu diferentele dintre ele si asemanari ce are in plus si ce n-are. fundahee hee

Răspuns Câştigător
| GFStep a răspuns:

Android-ul este cel mai bun, pentru ca ai full acces in privinta fisierelor. Este rapid, are foarte multe aplicatii. undeva pe la 650k. Symbian-ul nu prea mai e cine stie ce de cand a aparut Anna si Belle, au multe erori. Windows este destul de ok pe telefon, calitatea camerei este mult peste android, depinde si de telefon. Un avantaj pentru windows: toate telefoanele care au windows mobile se misca rapid(incepand din 2008).

1 răspuns:
| llust a răspuns:

Windowsul este un sistem de operare bun pentru desktop, pe telefon e praf. Symbianul este, parerea mea, cel mai slab sistem de operare. Nu are nimic bun. Androidul este, parerea mea, printre cele mai bune sisteme de operare pentru telefon, datorita aplicatiilor si gadgeturilor ce ti le ofera.