| Dragossm a întrebat:

Ce telefon sa-mi cumpar: Nokia Lumia 530 sau Nokia Lumia 520

Răspuns Câştigător
| Comin_Natzia_Lui_1990 a răspuns:

Nokia Lumia 530!

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Nokia Lumia 530, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......rw7rqy.php

Toate cele bune.

| sltlp a răspuns:

Sper ca nu ai luat deja telefonul, pentru ca 530-ul e mult mai prost fata de 520. Prin urmare, recomand http://bit.ly/13wyeRL >>Si ziceam de diferente. pai, uite diferente: 530 e mai greu
530 e mai gros
530 are mai putina memorie interna
530 are o camera mult mult mai proasta, nici macar nu are autofocalizare. Nu stii ce-i aia? Pai daca vrei sa faci o poza la o foaie, cu scris, o carte, ceva mai de aproape, o sa iasa in ceata. pe 520, o sa iasa clar.
Lumia 530 filmeaza mult mai prost, 480p, comparat cu 720p la 520. Nu stii diferenta? Alege pe youtube calitatea si compara.
procesorul la 530 e mai prost. E quad-core, dar 4 nuclee proaste, comparat cu doar 2 la 520, dar doua si mai puternice.
GPu-ul la 530 e si el mai prost, drept dovada in jocuri o sa mearga mai lent. Sa mai zic, ca asta e si motivul pentru care nu e capabil de 720p?
530 nu are senzor proximitate, serios? pentru 2014 e de ras.
Ecranul la 530 e tft, deci se vede foarte spalacit. la 520 e ips, deci culorile sunt mai reale, si unghiurile de vizualizare sunt si mai bune.
520 are teoretic o suprafata rezistenta la zgaraieturi. Deci, de ce ai alege 530, sa ii intrebam si pe ceilalti dobitoci ce au raspuns fara argumente.

| Dragossm explică (pentru sltlp):

Mulstumesc mult.

| Futhakari a răspuns:

Ai pus i intrebare foarte usoara, si crede-ma ca nu aveai nevoie de noi pentru asta, sincer faceai in felu urmator comparai cele 2 telefoane si gata si vedeai la statistici tot

| Dragossm explică (pentru Futhakari):

Da am facut si asta, crede-ma, o fac de 1 saptamana dar am inteles ca Nokia 520 ar fi mai bun.Deaia am intrebat

| Futhakari a răspuns (pentru Dragossm):

O saptamana cam mult totusi, dar eu mergeam pe un Samsung.

| Dragossm explică (pentru Futhakari):

De o saptamana tot compar telefoane si nu ma hoatarsc pe care sa il cumpar laughing))

| Futhakari a răspuns (pentru Dragossm):

Nu mai lua nimic, du-te cu bani la curve laughing

| Comin_Natzia_Lui_1990 a răspuns:

Pai, atata timp cat au windows 8, sunt aproape identice. Oricare l-ai lua, nu o sa-ti para rau ca nu l-ai luat pe celalalt.