| 2464ufyyxci a întrebat:

Ce trebuie sa fac? Am primit o tableta cu cartela Vodafone de la școală și am uitat codul pin de la cartela, l-am bagat greșit și mi s-o blocat definititiv cartela, ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa i ti dea o cartela cu acelasi numar dar trebuie sa mearga persoana care ti a dat tie tableta ca altfel nu i ti da cartela, probabil este luata pe abonament cartela si cel care ti a dat tie cartela si tu ai stricat o va platii pentru a i da o alta cartela cu acelasi numar.

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu iti cere cod puk?

| 2464ufyyxci explică (pentru Wr3nch):

Lam bagat greșit de 10 ori.

| Wr3nch a răspuns (pentru 2464ufyyxci):

Atunci mergi la Vodafone sa vezi daca nu te pot ajuta iei. Daca sunai la serviciul clienti dupa ce ai gresit pin de 3 ori iti dadeau puk si se rezolva gratis.

| mi25 a răspuns (pentru 2464ufyyxci):

Ori il bagi de 3 ori, ori de 10 ori, consecintele sunt aceleasi.
Suna la Vodafone. Dar... e posibil sa-ti ceara niste date pe care tu nu le ai, le are doar scoala.

| AlaSwek a răspuns:

Suni la Vodafone sa îți dea codu puk pentru deblocare