| untilizatorunic a întrebat:

Cine are telefon marca Xiaomi? Ce parere aveti despre el, nu incepe sa mearga greu cu timpul?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare telefon merge mai greu cu timpul

| Rommeo a răspuns:

Orice telefon pe Android cu timul se ingreuneaza sistemul. Daca vrei fluiditate pe termen lung mergi pe iOS.

| ionutz03 a răspuns:

Salut,

Este un telefon foarte bun, diferenta dintre o marca cunoscuta si un China este ca pentru cea cunoscuta platesti si brandul.
Iar legat de mers greu, toate telefoanele dupa o perioada vor incepe sa mearga greu.

Eu am avut doua Huawei, tot china de care am fost foarte multumit. Aceleasi lucruri pa care le faci pe Samsung pe poti face si pe Huawei si xiaomi.

Multa bafta

| AtomiX a răspuns:

Cand mi-am schimbat telefonul, initial voiam sa iau unul de la Xiaomi. Au resursele foarte bune, ce se pot compara cu telefoane de 2x pretul lor. Singurul dezavantaj este ca Xiaomi e o firma chinezeasca, si pe la noi nu se prea gasesc asa multe componente..deci daca l-ai spart sau s-a stricat ceva mai serios la el (mufa de incarcare, display etc) este cam dificil sa le inlocuiesti. Cat despre mersul greu in timp..sa iti zic un secret: pana si cele mai bune telefoane cu Android, in timp ajung de merg greu..asta nu inseamna ca peste 5 luni stai sa se incarce o ora, nu. Peste 1-2 ani incepe si se incarca putin mai greu, ca asa e Androidul (la IOS sau Windows phone nu am vazut problema asta), iti recomand totusi, indiferent de marca ( nu conteaza marca la un telefon) sa te uiti sa aiba macar 2-3GB ram si un procesor octacore, astea ajuta telefonul sa ruleze mai bine, si o sa dureze mai mult timp pana sa inceapa sa mearga mai greu.

| untilizatorunic explică (pentru AtomiX):

Dar meizu m3 note? ele tot is chinezesti?

| B3HappyN0Worry a răspuns:

Bună! Am avut multe telefoane cu mărci diferite. În mare parte toate telefoanele merg greu cu timpul. Chiar dacă nu cunosc marca telefonului precizat, îți recomand din toată inima marca Samsung, eu am de vreo 7 luni Samsung Galaxy J5, varianta din 2015 şi nu am avut nici o problemă cu el, şi sunt sigură că nu voi avea nici de acum înainte. În plus, nu e nici scump, are o cameră foarte bună, şi vine şi cu bliț frontal care e de foarte mare ajutor! Succes!