| Marck94 a întrebat:

Ce parere aveti despre marca Xiaomi? E calitate buna?

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Nu trebuie să te pricepi la telefoane pentru a folosi un telefon Xiaomi. Are sistem de operare Android, până la urmă.

Eu am un Xiaomi Mi4C de aproape un an. Trebuie să îmi vină al doilea telefon, Xiaomi Redmi Note 4X.
Tot ce contează la telefoanele chinezești este să vină cu un ROM stabil. În mare parte, ele vin cu ROM stabil chiar dacă nu este el original.
Din experiență, îți spun că raport calitate/preț nu găsești mai bine ca la Xiaomi, cel puțin nu încă.

Îți recomand: https://www.quickmobile.ro/......ram-157003
Senzorul de pe spate (camera) este Sony IMX258 care face poze destul de bune și filmează bine. Același senzor se regăsește și pe Xiaomi Mi4C (de aceea știu că e bun), OnePlus X, LG G6, Samsung Galaxy J7 Prime, etc.
Camera de pe față este și ea foarte bună.

Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Da, este de o calitate de invidiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te si pricepi putin la telefoane, da.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Marck94):

Nu-ti lua.

Răspuns utilizator avertizat
| Kiwibibilă a răspuns:

Mai bine p9 lite.
Amândouă sunt bune dar Huawei arată mai bine. Xiaomi arată ca un c***t.
Am avut p9 lite la mână şi merge. impresionant.

Răspuns utilizator avertizat
| Kiwibibilă a răspuns (pentru Marck94):

Nu mă supăr big grin
Are camera chiar bună şi face poze cât de cât foarte clare dacă înţelegi ce zic big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Kiwibibilă a răspuns (pentru Marck94):

Aveam vreo 25 de aplicaţii de tot felul pe el şi mergea fără probleme.

Răspuns utilizator avertizat