| IoanaaIoanaa a întrebat:

Cine are telefonul Lenovo A5000 îmi poate spune de ce face luminozitate faze? Adică în ecranul principal luminozitatea este mică iar dacă intru în setari să caut ceva luminozitatea se adaptează la intervalul impus de mine respectiv la jumatate. Dacă intru de exemplu un stocare luminozitatea este mică după care se mărește. Dacă ies de acolo iar se întâmplă asta. După ce ies din setari, luminozitatea se face mică. Ajutor. Specific ca am acest trlefon de aproape o saptamana și azi am primit o notificare pentru upgrad.ul sistemului și după acel upgrade, s.aj schimbat cate ceva. exemplu fereastră aceea cu Wi.fi, bluethoot, și câteva meniul cu setari. Mulțumesc

1 răspuns:
| FlorinCiokan a răspuns:

Cred ca ai setat pe luminozitate automata. Din setari de la luminozitatea bifezi sau debifezi solutia "automat".
Daca nu merge nici cum dai o resetare la setarile din fabrica. Ar trebui sa isi revina. Bafta.