| IoanaaIoanaa a întrebat:

Cine are telefonul Lenovo A5000 îmi poate spune de ce luminozitatea îmi face faze? De exemplu deschid telefonul și nu întru în nici o aplicație și am luminozitatea mică deși e setata la jumatate. Dacă intru în setari luminozitatea se mareste, exact cum am setat.o eu. Dacă intru apoi în opțiunea stocare, luminozitatea se micșorează apoi se mărește foarte rapid. Apoi daca ies din toate luminozitatea se micșorează. Ajutooor. Funda. Menționez ca am telefonul de o saptamana și azi am primit o notificare de upgrade al sistemului și am făcut asta. După ce s.a terminat s.au schimbat câteva lucruri.( bară de notificări unde e wi.fi, bluethoot și nnotificări ) și setările adică aspectul setărilor.

Răspuns Câştigător
| InnocentSίn a răspuns:

Nu ai setat cumva luminozitate automata? E chiar langa bara de unde setezi luminozitatea.
Eu niciodatata nu-i fac update si nu i-am facut pentru ca de cele mai multe ori mai mult imi strica telefonul + ca ocupa o gramada de spatiu update-ul ala.
Daca tot nu merge te-as sfatui sa-i dai o resetare din fabrica sau sa contactezi pe cineva in cunostinta sa te lamureasca ce e de facut. Si eu am Lenovo a5000 dar nu am nicio problema cu el..inca big grin
Succes! :*

| IoanaaIoanaa explică (pentru InnocentSίn):

Si tu ai primit acea notificare pentru upgrade al sistemului? Eu am acceptat si am observat ca unele aplicatii iau mai mull din memorie decat cat luau inainte de upgrade

2 răspunsuri:
| InnocentSίn a răspuns:

Da,de acea nu i.am dat nici eu upgrade + ca ocupa foarte mult spatiu! Mersi pentru fundita :*