| euAnonim100 a întrebat:

Cine stie cand vor aparea actualizari ale androidului pentru Motorola Motoluxe XT615? Vreau sa imi schimb odata andridul, dar nu mai am chef sa il root-ez, asa ca va intreb pe voi! Nu stie nimeni cand vor aparea? (daca vor aparea)...

Dau funda+vot!

Răspuns Câştigător
| TheTimeKiller a răspuns:

Nu vor aparea, pentru ca numai ofera suport pentru el. Telefonul e destul de vechi. Cum ai spus si tu, singurul mod e prin root-are si flash-uire rom. Sa sti ca daca se misca bine nu ai nevoie de android 4.4 kitkat ...eu am ramas pe tableta la 4.2 CyanogenMod pentru ca e stabil, te sfatuiesc sa faci la fel ...cauta un rom stabil si ramai cu el. Daca telefonul se misca bine si nu ai probleme cu el care necesita rootare si alt rom, instaleaza-ti un launcher care iti va oferii aceeasi experienta de pe alt android. Exemple de launchere : Nova launcher, apex launcher, MiHome. Ii schimbi pachetele de icoane, il personalizezi i tr-un cuvant big grin. Succes!

| euAnonim100 explică (pentru TheTimeKiller):

Multumesc mult! FUNDA!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu mai apare nici un update, nu mai asepta atata. Telefonul ala a avut hardware slab de la lansare. Nu ai ce sa ii mai ceri. Daca vrei update, il vinzi si cumperi alt telefon.