| RazzyFUnik a întrebat:

Cum conectez un Samsung Galaxy S Advance la internet prin wifi de la laptop? ma poate ajuta cineva cu un tutorial? Am configurat un cont de wifi cu allow sharing cu tot si nu gaseste telefonul conexiunea

O a2a problema este ca nu il vede Samsung Kies. A fost instalat corect dar nu il gaseste desi e conectat prin usb. Iar pc il vede ca mediu de stocare

10 răspunsuri:
| MitroKta a răspuns:

Pe de unde ai sursa de internet? De la modem prin usb sau de unde? Ca altfel puteai sa te conectezi direct de la sursa.

| RazzyFUnik explică (pentru MitroKta):

Am rds fibra optica in laptop si laptopul are wi fi prin care vrea sa ma conectez cu telefonul la net sa descarc aplicatii facebook etc

| MitroKta a răspuns (pentru RazzyFUnik):

Incearca asta:
http://www.go4it.ro/......s-5737928/
Urmeaza toti pasii, ar trebui sa mearga. Succes!

| RazzyFUnik explică (pentru MitroKta):

Salut
Am facut configurarea exact ca acolo dar wifi de la telefon nu imi gaseste reteaua pentru a ma conecta. Care ar fi problema?

| g3p3to0 a răspuns (pentru RazzyFUnik):

MA da wifi prinizi doar in locurile cu wirlest ca nu poti prinde wirlest in casa iar ca sati descarci programe pe telefon in trebuie java sa il ai in pc si driver pentru telu tau si card in telefon.

| MitroKta a răspuns:

In legatura cu Samsung Kies, nu stiu ce sa zic. Eu am luat softul de la ei de pe site-ul oficial si nu mi-a facut probleme.

| MitroKta a răspuns:

N-are cum. Am incercat si eu sa vad daca merge si mi-a mers. Aaaa, cred ca stiu. Tu cum stii daca ai wirelessul pornit la laptop? Eu am un bec care mi se aprinde dupa ce apas pe buton. Ia vezi cu wirelessul pornit, si la laptop si la telefon, tot nu merge? Daca nici asa nu merge si tu spui ca ai urmat toti pasii aia, atunci nu stiu. Du-te undeva unde stii ca sunt retele publice- restaurant, mcdonald, ceva- si daca nici acolo nu le vede(telefonul) atunci tel-ul e de vina.

| g3p3to0 a răspuns:

Daca ai card iti merge iti tribuie card in telefon ca sati poti pune jocuri sau video
.ca asa imi apare si mie si imi merge ca am card.

| RazzyFUnik explică (pentru g3p3to0):

Windows 7 il vede ca mediu de stocare
Samsung Kies nu il gaseste deloc

| g3p3to0 a răspuns (pentru RazzyFUnik):

Pai daca nu il gaseste trebuie sa iti instalez driver pentru telefon