| phoenix2001 a întrebat:

Cum imi pot debloca telefonul?(am un Samsung galaxy ace) si am gresit modelul de 30 de ori iar acum il pot debloca doar cu gmailul pe care l-am uitat(si nu mi-l mai pot aminti!)Stiu ca pot merge la un sediu Orange sau cv de genul dar stand acasa il pot debloca?

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Lasa-l o ora. Dupa aceea poti incerca din nou modele.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

In cazul in care ai uitat modelul si nu reusesti sa il deblochezi, ai la dispozitie doua solutii, fie mergi cu telefonul, factura si certificatul de garantie intr-un Orange Shop, pentru trimiterea telefonului in Service si resoftarea acestuia, sau poti incerca sa ii efectuezi un hard reset : http://www.youtube.com/watch?v=AAgdsyDshHU. Precizez ca in ambele cazuri vei pierde datele personale din telefonul tau.

Cu prietenie,
Orange Helper