| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot afla cine ma suna cu numar privat?
Pe site-ul de la Orange, iti arata un desfasurator, dar numai cu apeluri emise, nu si cele primite.
Daca ceri un desfasurator, trebuie sa fii la abonament, pentru ca la cartela, serviciul asta nu este gratis.
Am mai incercat un cod (eu folosesc Nokia) *#30# in timpul apelului, care imi spune ca nr de telefon este afisat, dar de nu e asa.
Deci, in concluzie se poate face ceva? Omu' este destul de nesimtit, inista, suna, dar nu spune nimic... cam culmea ironiei.
Si nici deviere apeluri nu pot face, ca nu am alt numar.

2 răspunsuri:
| deeadeea111 a răspuns:

Ce nesimtire mai este in ziua de astazi cu nr astea acunse, poate cea mai buna solutie ar fi sati schimbi nr de telefon

| anonim_4396 explică (pentru deeadeea111):

Nu pot face acest lucru. Am acelasi nr de telefon din clasa a8a. Acum sunt in anul 3 la facultate. Am prea mult numere de telefon, si daca mi l-as schimba, as cam pierde unele din ele. De fapt in grupul meu, sunt cred ca singurul care nu si-a schimbat nr de telefon, de cand eram mic... deci lumea da de mine Poate de asta am si patit asa ceva, fiindca foarte multi mi-l cunosc, si au chef de glume proaste. Dar nu am cum sa renunt la el, am si rude plecate in strainatate.