| JusTPauL a întrebat:

Cum pot dezactiva la telefon atunci cand scriu mesaje sau pe messenger sa nu mai vibreze la fiecare atingere?
Am cauta la setari dar nu am gasit optiunea.

11 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

De la profil de unde setezi sa fie pe vibratie, normal, afara, avion...setezi normal si ar trebui sa iti dea o lista sa setezi cum vrei sa fie profilul normal(Volumul, Tonul de apel, Ton mesaj, Ton confirmare...)
Pune la Ton confirmare off.

Sau

Daca ai buton pentru sunet pe margine, seteaza la mic.

| FantaZEW a răspuns:

Setari/Sunet/Vibreaza si acolo selectezi Vibreaza doar in modul Silentios ^^ Sper ca te-am ajutat puppy dog eyes fundita?

| kikatsuki a răspuns:

Pai nu stiu ce telefon ai spre exemplu eu am galaxy sII si cam la toate galaxy... mergi la setari >sunet> vibratii la atingere ecran cauta! nu stiu ce telefon ai inca o data fi mai specific

| Gabriel123tecu a răspuns:

Depinde de telefon.

| balint20 a răspuns:

Salut! intra la setari > language & keyboard >android keyboard si debifezi "vibrate on keypress" apoi te intorci inapoi si intri la > XT9 Text Input > preferences iar acolo la fel ca prima.

| Andrei_Dragos_1999 a răspuns (pentru balint20):

Caut dar nu gasesc...
app eu vrau sa il activez happy

| mawis a răspuns:

Depinde de telefon
daca e Samsung ceva de genul vechi merge prin schimbarea volumului

| mawis a răspuns:

Daca e iPhone 4 sau 5 merge pri configuratii -> sunete -> clicuri taste ce se afla mai in jos

| JusTPauL explică (pentru mawis):

Telefon HTC sensation xe" am cautat la setari si am scos doar sa nu mai vibreze cand suna, dar cand scriu mesaje sau pe messenger tot vibreaza.

| Simonicaaaaaaa a răspuns:

Mai cauta...acolo trebuie sa fie! Succes!

| Veronica_Panait_1991 a răspuns:

Cum fac la iphone6 sa vibreze cand scriu mesaje? Se aude doar clicu ala dar eu vreau vibratie.stie cineva? multumesc