| Dgsjbsjsb a întrebat:

Cum pot face o adresa de email? Ex daria@email.com nu vreau "gmail"? Am scris din greseala la insta "email"si nu imi pot reseta parola, va rog sa ma ajutati, sper ca intelegeti ce vreau sa spun.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti cumperi domeniul email.com sau ce ai scris tu acolo. Asta daca nu cumva e luat deja. Iti iei un server, instalezi un server de mail pe el, il configurezi frumos si ai propriul tau server de mail.

| 1231242 a răspuns (pentru suntserios):

Și câți bani ai avea nevoie să faci tot ce ai zis tu acolo?!

| suntserios a răspuns (pentru 1231242):

Ee, depinde ce domeniu vrei, depinde ce host iti iei samd.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Te duci frumos la email.com si iti faci cont, simplu.

| relian a răspuns:

laughing nu vrei gmail? SAtunci fa-ti tu un website al tau personal, apoi puneti adresa ta.
gmail arata pe ce website este acea adresa, in cazul asta google.g ala de acolo vine.
Sa pui ce vrei tu e ca si cum tu ai fi pe dinafara laughing adica nu mai esti pe net
Adresa de net se face pe un anume website, google, yahoo, Microsoft etc.ca urmare vor aparea la adresa ta aceste gmail yahoo, msn etc.

La exemplul tau email de la ce anume vine, sau pe ce website este? Nici eu nu ma pricep la chestii de astea dar o adresa de internet trebuie sa aiba o adresa laughing, deci gmail, sau yahoo.co,msn.com si etc is obligatorii,numele din fata este al tau,pe ala il alegi tu,dar ce se afla dupa @ trebuie obligatoriu sa fie al websiteului unde ai tu acea adresa, altfel nu ai fi prezent pe net, este daca vrei un act de identitate, acolo arata cine esti tu, unde locuiesti, fara act de identitate tu esti in afara societati laughing asa si pe net.

| Bizon95 a răspuns:

Acum nu mai poti face nimic
decat sa incerci sa ii contactezi daca poti
iar oricum ai facut-o lata nu numai cand ai gresit adresa, dar mai ales pentru ca nu ai verificat adresa de e-mail, iar ei au gresit ca nu te-au fortat, asa ca daca vrei, poti sa ii dai in judecata big grin

| Carasin a răspuns:

Fa-ti cont pe email si gata