| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa dau ocupat daca nu am optiunea? Adica cand cineva ma suna sa ii spuna ca apelantul nu poate fi contactat iar eu sa nu vad neaparat ca suna ca si cand nu ar fi ocupat.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Foloseste aplicatia Blacklist Plus din Magazin play. Pentru informarea ta generala, cand pui asemenea intrebari spui si ce telefon ai, ca sa ne putem da seama cum sa te ajutam.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Allview A5 easy.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Merge aplicatia de mai sus. O descarci din Magazin play sau Google play. Depinde cum scrie la tine. Vei vedea totusi cand te suna cineva dar nu iti suna telefonul. Lui ii apare ca si cum nu ai avea semnal. E bună. Si eu o folosesc la HTC.

Bula
| Bula a răspuns:

Ai cateva posibilitati:
- opresti complet telefonul
- inregistrezi un mesaj asemanator de intampinare pe serverul furnizorului de telefonie in loc de "soneria clasica" ce se aude cand apelezi pe cineva (la unele firme e posibil, nu stiu la toate), cu vocea unei femei, necunoscuta de cei "vizati", preferabil asemanatoare cu vocea robotului "adevarat"
- scurtezi la minim timpul dupa care sa intre "robotul" (si acesta se seteaza pe serverul furnizorului de telefonie)
- pui telefonul pe "mod avion"
- apesi tasta de inchidere (respingere) a convorbirii
- opresti soneria si lasi doar vibratiile la apel primit
- opresti si soneria si vibratiile la apel primit
Aceste mici trucuri le poti folosi in cazul oricarui telefon, inclusiv cele clasice, fara internet).
Le poti combina cele de mai sus, dupa plac. Fantezia ta conteaza!

| dfeel a răspuns:

In doua moduri:
- punand numarul persoanei respective on lista de numere blocate, asta o faci direct din telefon.
- cu ajutorul unei aplicatii externe de Call Block (poti sa cauti exact asta pe Magazinul Play si vei gasi o multime) care face practic acelasi lucru.