| SingleForOne a întrebat:

Cum pot telefoanele iphone să NU șteargă pozele din galerie? Sunt pastrate undeva, dar nu înțeleg unde.

Cineva tot îmi face poze în momente jenante si nu vreau să apelez la justiție si chestii de genul, pentru că suntem prieteni buni, e complicat și costisitor... Mereu îmi arată că sunt șterse, dar din nou reapar!

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Nu se șterg și reapar pentru că sunt salvate în cloud, iar sincronizarea este activă. Ori de câte ori sincronizarea este activată, pozele vor fi restaurate în telefon. Din iCloud le poți șterge și nu vor mai apărea în galeria telefonului. De asemenea, cât timp le ștergi din iCloud, dezactivezi sincronizarea automată în cloud. După ce ai șters pozele, activezi din nou sincronizarea în cloud.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cand spergi o poza,se duce la cos,deci de la cos o poti pune la loc,asta odata.
Mai poate fi pastrata in icloud si de acolo so aduci iar.
Deci deschizi la photo,te duci tocmai jos unde o sa gasesti Recently Deleted, acolo sunt pozele sterse, telefonul le tine o luna de zile, dupa o luan se sterg automat, dar le poti pune la loc in galeria in acest timp.
Poze in momente jenante laughing aia da, sinteti prietenii buni sau mai mult?

| User252426 a răspuns (pentru relian):

Boss dacă ai program de recuperat pozele ce mai faci?

| User252426 a răspuns (pentru relian):

Cum e Dumpster, mă refer