| JusTPauL a întrebat:

Daca dau reset la telefon sa revina la setarile din fabrica si sunt logat cu contul de gmail iar dupa restart ma reloghez, o sa-mi apara toate numerele de telefon si aplicatiile instalate?
Din cate stiu ar trebui sa se reinstaleze aplicatiile care le-am avut inainte de restart.

Răspuns Câştigător
| Al3xAndraa97 a răspuns:

Fa un back-up la nr de tel sau muta-ti nr de tel pe cartela sim asa nu o sa se stearga si nu o sa ai nevoie de back-up! funda?

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca ai facut un back-up pe gmail, o sa ai salvate numerele si unele setari ale aplicatiilor, poate si jocuri salvate.

| JusTPauL explică:

In lista de nr am o bara care cand o trag in jos imi apare contul de gmail si scrie 146, sim 7, phone 94, etc.
Deci ar trebui sa fie pe contul de gmail pentru ca eu asa am bifat, cand salvez un nr sa se salveze si pe telefon si pe gmail.
Iar de aplicatii, stiu ca am dat contul meu de gmail la cineva sa se logheze sa poata lua jocuri de pe play store, iar cand sa logat a inceput sa i se instaleze unele programe si jocuri pe care le aveam eu pe telefon.

| ChrystianSandu a răspuns:

Depinde de telefon, (la unele da). Oricum recomand sa faci un BackUp la numerele de telefon ca sa fii sigur. Aplicatiile nu se vor reinstala, trebuie sa faci tu operatiunea manual.