| anastasia907 a întrebat:

Daca im blochez telefonul cu IMEI-ul mai poate fii debloct? datele vor ramane in el?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are dreptare Cristi, odata blocat telefonul prin IMEI si gasit (daca e sa dai de el) iei legatura cu fabricantul sa dai niste date in legatura cu seria pe care o are criptata mobilul tau si ei iti vor da instructiuni daca se poate sau nu debloca telefonul. IMEI blocheaza mobilul la nivel national, daca infractorul pleaca in tara straina cu el poate sa-l foloseasca.

| anastasia907 explică (pentru mgtow):

Multumesc frumos daca politia nu mi-l poate gasi eu o sa ma duc sa il blochez :*

| mgtow a răspuns (pentru anastasia907):

Ei nu se omoara sa-l caute du-te acum si blocheazal. Se poate bloca si via internet intrand in pagina fabricantului caruia apartine telefonul tau si le zici ca ai telefonul furat, dorind sa il blochezi prin IMEI

| Cristi_Hordila_1991 a răspuns:

Imei-ui e pentru a gasi telefonul, nu ca localizare, dar asta face politia in cazul unui furt sau pierdere. Nu se vor sterge datele. In iCloud ai optiunea de a sterge de pe iPhone toate datele in cazul in care hotul sau cel care l-a gasit introduce parola gresit de cateva ori cu find my iPhone bafta