| cosminutz98 a întrebat:

Dacă îmi cumpar un iPhone 6 de la Telekom, pot folosi cartela de Orange pe el? Cel mai bun răspuns primește funda

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

După câte ştiu eu, telefoanele de la Telekom NU sunt codate happy
Doar cele de la Orange şi Vodafone sunt codate.

Deci, vei putea folosi un SIM de Orange big grin

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Da, evident că se poate.

| GabrielStn a răspuns:

Nu poti ( telefoanul cumparat de la Orange e codat in Orange, ala de la Telekom e codat in Telekom, etc. ). Trebuie decodat mai intai, iar apoi poti introduce un SIM Orange care sa functioneze. Ai aici si cateva preturi pentru decodare http://www.decodare.info/pret-decodare-iphone.htm

| Edy_Mihai_Eduard_1980 a răspuns (pentru GabrielStn):

Telekom nu codeaza telefoane laughing))

| cosminutz98 explică (pentru Edy_Mihai_Eduard_1980):

Îmi poți da o dovada ca Telekom nu le codeaza?

| AlexandrulS a răspuns:

Daca il iei la liber adica cu 3300 sau cat este el da poti sa bagi si alta cartela de pe alta retea daca dai 500-600 de lei acum si dupa aia dai o rata lunara este cel mai probabil blocat pe telekom si poti folosi doar cartela de pe aceasta retea!