| Sebhp11 a întrebat:

Dacă mă duc la Vodafone cu un telefon de pe eMAG, mi se poate face abonament la acel telefon? Merge si Oneplus? Mentionez ca sunt client Vodafone de mult timp si am avut multe abonamente la ei. Până acum am luat toate tel de la ei

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Abonamentul se face pe persoană fizică (sau firmă), nu pe aparat telefonic.
Primești un SIM care poate fi pus în orice telefon.

| cristi202 a răspuns:

Nu telefonul contează pentru abonament, ci cartela ce o bagi in el. Deci, se poate, cei de la Vodafone îți dau cartela cu abonamentul. Poți pune cartela in orice telefon, cu condiția să nu fie blocat în alta rețea.

| Sebhp11 explică (pentru cristi202):

Si merge si oneplus? Ca nu prea am vazut in România

| cristi202 a răspuns (pentru Sebhp11):

Merge si OnePlus.
Daca chiar nu se potriveste cartela sa intre in telefon, mergi cu el la Vodafone, si iti dau ei o cartela care sa se potriveasca. Asta ar fi singurul lucru care ar putea sa faca sa nu se potriveasca cartela cu telefonul, dar in principiu poti pune cartela in orice telefon.