| anonim_4396 a întrebat:

Dacă unui telefon, atunci când îi dăm repornire, procentajul bateriei scade de la 57% la 25%, ce înseamnă asta?
Deci înainte de restart e la 57% iar după, la 25%.

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Probabil ultima actualizare îl trage in jos, există și posibilitatea asta.
Exista posibilitatea ca acumulatorul sa se fi defectat și dacă mai pui și un update problema, e tot ce trebuie.
Recomandat ar fi să-l duci in garanție, daca dispui de ea! Ar fi singura soluție.
Daca e Samsung, se rezolva repede.

13 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce sa insemne, e un telefon ieftin, asa ca nu te mira, de ce bani cumperi, aia ai laughing
Ce arati tu, inseamna ca nu afiseaza corect si la timp procentajul bateriei, dar ce conteaza aia, oricum, acum ai incarcator si in masina si prin magazine, mai peste tot, daca e sa ramai fara baterie ai unde incarca, iar daca nu ai e mai bun, nu mai folosesti telefonul pana ajungi acasa laughing

| Hyperion7 a răspuns:

Că bateria e suficient de uzată,astfel încât autonomia afișată nu mai corespunde cu autonomia efectivă a bateriei.
Pentru că da, telefoanele,mai ales cele vechi,din momentul in care au fost utilizate în condiții precare(cu lumina la maxim mult timp,cu multe aplicații în fundal, la încărcat), evident că bateria se uzează, iar faptul că nu ai schimbat-o, asta e un semn clar că ar trebui sa o faci!

| anonim_4396 explică (pentru Hyperion7):

Nu e vechi, e apărut anul trecut.
Nu l-am lăsat cu luminozitatea la maxim, nici cu aplicații multe în fundal, actualizările sunt la zi, așadar, nu știu de ce a început să afișeze asta timpuriu.

| Hyperion7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil ultima actualizare îl trage in jos, există și posibilitatea asta.
Exista posibilitatea ca acumulatorul sa se fi defectat și dacă mai pui și un update problema, e tot ce trebuie.
Recomandat ar fi să-l duci in garanție, daca dispui de ea! Ar fi singura soluție.
Daca e Samsung, se rezolva repede.

| blackann a răspuns:

Ca s-a stricat bateria.
oare ce inseamna, rosalia?

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Înseamnă că bateria e stricată.

| literallythesamebruh a răspuns:

În ce circumstanțe s-a întâmplat chestia asta? Stăteai pe telefon de ceva timp și i-ai dat restart sau telefonul a avut o perioadă de standby înainte? Întrebarea ta m-a făcut să îmi repornesc și eu telefonul. Nici un procent pierdut. Pe timpul nopții, la fel.

| anonim_4396 explică (pentru literallythesamebruh):

Navigam pe telefon, am sters chache-ul fiecarei aplicatii ca sa mai fac curat prin el apoi i-am dat restart. Avea 57% cand i-am dat. Dupa restart, arata 25% iar la urilizarea bateriei imi arata ca aplicatiile Chrome si YouTube utilizeaza mai mult decat ar trebui bateria, desi nu petrec mai mult de 2-3 ore pe zi, folosindu-le.
Azi, i-am dat iar un restart si a fost ok. Procentajul bateriei indica aceeasi valoare atat inainte cat si dupa repornire. happy

| literallythesamebruh a răspuns (pentru anonim_4396):

Îți recomand să nu mai folosești Chrome. happy Brave este mult mai bun.

| anonim_4396 explică (pentru literallythesamebruh):

Chrome e preinstalat iar alt browser ar "mânca" în plus memoria telefonului.

| literallythesamebruh a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum crezi. Eu am apelat la metode terțe să scap de el și sunt mândru.

| pufulescu0o a răspuns:

Este o versiune mai veche de Android? Daca da, pregateste bani ca sa iti cumperi altul.
Asa pateam si eu cu Android 5 pe un Samsung, ba chiar la sfarsitul vietii sale :-) se inchidea singur cand ajungea bateria la 40 %

| Michele7 a răspuns:

E stricată bateria probabil. De cât timp ai telefonul?

Răspuns utilizator avertizat