| Antonies a întrebat:

De ce atunci cand ma joc pe telefon (continuu) ma tine pana 3/4 ba chiar mai mult, dar atunci cand telefonul e stins (nu de tot, ma refer blocat cand nu umblu pe el) se duce bateria extrem de repede? Spre exemplu, il las in camera cand e 90%, ma duc sa-mi iau ceva de baut din bucatarie si cand ma intorc (peste 1 minut) e 85. sau daca e 100% cand ma culc, iar dimineața e sub 15%.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Inseamna ca telefonul tau consuma mai mult in stand by decat cand e folosit. Asta inseamna ca are o problema si nu bateria e de vina. Asa am patit eu cu un s6, cand ma uitam la setari pe ce s-a consumat bateria, pe primele 3 locuri erau stand by, starea de veghe si sistem Android, apoi Facebook, apeluri si ce mai foloseam eu. Asta nu stiu cum s-ar rezolva, daca mai ai garantia asta e un motiv serios sa il duci in service. Daca nu, cauta pe cineva care se pricepe.