| bibanuak47 a întrebat:

De ce cand vreau sa mut aplicatiile din telefon pe cardul SD imi apare in loc de,,muta pe cardul SD,,-,, muta in memoria interna,,
Am doua optiuni : 1- Muta pe telefon.
2- Muta in memoria interna.
Mentionez ca am un LG L3 E400.
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| qrage a răspuns:

Pentru ca LG a tradus gresit cu muta in memoria interna. deci memoria interna este de fapt cardul tau SD. greseala de tipar a la LG

| bibanuak47 explică (pentru qrage):

Cred si eu dar cand ma uit pe card nu mi s-a mutat nimic si cand il scot tot in telefon sunt aplicatiile si merg!

3 răspunsuri:
| ChinaBardy a răspuns:

Telefonul este setat/ai setat tu acci dental ca atunci cand descarci o aplicatie sau un joc sa ti-l puna direct pe telefon. Ar mai fii si posibilitatea sa iti fi cazut cardul de memorie sau sa nu il mai ai deci verifica si asta.

| bibanuak47 explică (pentru ChinaBardy):

Nu aceasta este problema! Eu cand vreau sa mut aplicatiile din telefon in loc sa imi apara,, MOVE TO SD CARD,, IMI APARE,, MOVE TO INTERNAL MEMORY,,.