| catalinadrian a întrebat:

Cum pot sa mut aplicatiile Android din memoria interna pe cardul SD extern? (Am LG L3 E400)

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Poţi folosi aplicaţia App 2 SD ( move app to SD ) pe care o poţi descărca şi instala de la linkul OFICIAL :

https://play.google.com/......ps/details

| catalinadrian explică (pentru bursuc001):

Am incercat si imi apare ca este pe card dar cand ma uit la memoria ramasa pe card este full, dc?

| bursuc001 a răspuns (pentru catalinadrian):

Din memoria internă de 1 GB o parte este ocupată de Android.

Totuşi, dacă ai mutat aplicaţiile pe cardul de memorie ar fi trebuit să se elibereze o parte din memorie...

Vezi, eventual, să nu ai duplicat ( să fie aplicaţia în 2 exemplare : şi pe card şi în memoria internă - atunci o ştergi pe cea din memoria internă ).

Iar unele aplicaţii NU se pot muta pe cardul de memorie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

App2SD sau Android Assistant, care pe lângă varianta cu mutatul îţi oferă şi multe alte aplicaţii utile pentru sistemul tău.

| TestPetrut a răspuns:

App 2sd e buna aplicatiawinking