| raduradu2014 a întrebat:

De ce dupa ce am pus folia de sticla nu se lipeste pe margini?

7 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Ce telefon ai? Daca marginile ecranului sunt usor curbate (telefonul are sticla 2.5D) este normal sa nu se lipeasca folia pe margini, sunt folii de sticla pentru telefoane cu ecranele usor curbate (2.5D) dar alea au adeziv doar pe margini si nu se lipesc de sticla in intregime totusi nu vezi nimic in neregula, sensibilitatea atingerilor este mai slaba decat in cazul foliilor de sticla simple care nu se lipesc pe margini.

| raduradu2014 explică:

Da probabil calitatea foliei... http://imgbugged.tk/? di=16151229652510

| RB26DETT a răspuns (pentru raduradu2014):

Daca ai bani poti incerca sa iei alta folie de la alta marca si vei vedea ca se prinde exact ca asta, mai nou telefoanele au sticla 2.5D pe margini si foliile sunt plane, alea curbate au adeziv doar pe margine si-s naspa, zic eu.

| DennisW a răspuns:

Cel mai probabil calitatea foliei este slaba, sau este veche si lipiciul nu mai e bun. DIn pacate nu ai cum sa verifici cat de veche este.

| Txt_Marius_1994 a răspuns:

S-a uscat lipiciul.

| Adrian1980 a răspuns:

Eu am luat ceva de la chinezi, tot folie 2, 5 si tot ecran de 2, 5, dar mi-au pus ceva zic ei Nano repair water - pare un fel de silicon care "acopera" aerul de pe margini, sunt curios cat o sa tina.
acesta fiind intr-un flacon foarte mic.
Pare o solutie de moment sau pe termen lung... we'll see!