| Flavian_Dinu_1990 a întrebat:

De ce mi s eincarca bateria incet? sa zic, cam intr-o ora se incarca 10% (am pierdut incarcatorul original)... in unele incarcatoare merge in unele nu si l-am dus de 2 ori la repara si omul de acolo a spus ca se incarca repede la el... (cu incarcatoarele care merg se incarca greu, cu toate). care o fi problema? sa imi iau alta baterie?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unele incarcatoare dau curent mai mic altele mai mare. Trebuie vazut cat dadea originalul si luat unul la fel.

| K0sti a răspuns:

Inainte de a lua baterie, ar fi mai bine sa mai pui mana sa citesti si tu cate ceva...

| ionutz03 a răspuns:

I-ati un incarcator cu amperaj mai mare. Uita-te la specificatiile incarcatorului original sa vezi ce amperaj avea si ia unul asemanator.