| Xenoverse1 a întrebat:

De ce nu mai primeste actualizari telefonul meu Samsung A5 2017?

Pe 7 august am primit ultima oara actualizarea pe Android Oreo.

Oare mai primeste telefonul meu actualizari la Android?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Având în vedere că e o castană de Samsung, nu e ceva nou.
Samsung e una din mărcile cu cele mai târzii updates.
Când telefoanele de la Xiaomi, Google, One Plus, vor avea Android 10, poate vei avea și tu Android 9.
Continuă să cumperi Samsung. Așa le crești profitul și ei ți-o trag pentru fidelitate.
Așa își respectă clienții.
PS: Samsung a scos în vânzare mult așteptatul Samsung Fold. Unul din primele vândute a durat 27 ore.
Defectul... DISPLAY.
Din nou display.
Ce rușine. Și continuați să cumpărați Samsung.
Deșteptați români.

| gelu1970 a răspuns:

Răspunsul meu e eronat?
Ar trebui să accepți că ai dat banii pe o castană.
Dacă ai avea puțină răbdare să cauți cu google, plus puțin raționament, poate la următoarea achiziție dai cu un telefon adevărat.
Ínsă prin evaluarea ta ai dat dovadă că îți lipsește raționamentul.
Google nu.

| Xenoverse1 explică (pentru gelu1970):

Daca la tine telefoanele Samsung sunt castane inseamna ca nu le ai cu tehnologia.

| cfrtobias a răspuns:

Android 6.0.1 (Marshmallow), upgradable to Android 8.0 (Oreo)
ai 8.0?

| hyozanryu a răspuns:

Https://www.sammobile.com/......e-preview/
Deci nu mai primeste update
Nu-i bai instalezi un custom ROM de pe xda.Ai tutoriale si pe YT.