| Mihai789 a întrebat:

Deci ieri mi-am procurat un Nokia liumia 920 si a fost totul bine... Azi dimineata am introdus micro sim, am descarcat ceva apilcatii si, am asculatat muzica, pe youtube si asa mai departe... tipm de 6 ore telefonul s-a descarcat. Pe la orele 15 l-am pus la incarcat si abia acum s-a incarcat, aproximativ 4 ore s-a incarcat. M-am folosit 5 minute de el si s-a descarcat 7% din baterie. De ce se descarca asa rapid?

3 răspunsuri:
| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Salut,si eu am un Lumia 920.Si eu am avut problema asta in primele zile de folosinta.Smartphone-urile consuma multa baterie. Uite cateva din setarile mele care te-ar putea ajuta sa-i maresti bateriei durata de viata:

-Alege o tema inchisa la culoare
-Dezactiveaza Bluetooth,Wi-fi,Partajare internet,apropie+trimite, mod avion, locatie, coltul copiilor, feedback, gaseste-mi telefonul
-luminozitate automata
-activeaza economisire baterie
-la "atingeti" bifeaza sensibilitatea la atingere normala

Cam astea-s.Succes!

| SwizZ a răspuns:

Intra la setari/aplicatii/aplicatii in curs de rulare (e posibil sa scrie diferit la tine dar te descurci tu) si opresti toate aplicatiile care ruleaza.
Funda?batting eyelashes

| kim0 a răspuns:

Aceasi problema o am si eu. Am cumparat un Samsung galaxy trend lite si mi se ducea bateria pe nimic... chiar daca inchideam din aplicatii si statea cu orele la incarcat. mai tarziu am aflat ca dupa ce l-am cumparat trebuia sa il tin 12 ore la incarcat sau daca era incarcat sa il epuizez sa il incarc 12 ore. nu stiu daca se mai pune acum dar o sa incerc :p funda?