| Mario1994 a întrebat:

Dupa prima cazatura la telefonul meu, cred e in soc. E putin zgariat ecranul care nu se observa, dar cand dau zoom la poze, se vede neclar, blurat, de ce? Inainte se vedea clar si la zoom mai mare, pozele mele sunt facute clar. Telefonul meu e Huawei P10 lite. De ce se vede asa? O fi de la cazatura? Ce trebuie sa fac?

9 răspunsuri:
| cyupaku a răspuns:

Naspa,s-a paradit! trebuie sa-l aduci sa-l reparam

| ovidiu29asd a răspuns:

Buna. Eu am un P9 lite si a luat vreo 3 cazaturi bunicele, dar din fericire nu am patit nimic nici la ecran, nici la performante. Ar trebui sa te duci cu el la un gsm, poate a patit ceva mai rau. Daca ai card de memorie si ai pozele pe card, de la cazatura poate nu mai face contact perfect cardul

| Mario1994 explică (pentru ovidiu29asd):

Nu am card de memorie. Vai, ce ma fac? Nu e in regula cu telefonul, nu imi vine sa cred. In rest functioneaza bine. La tine se vad clar pozele daca dai mai mult zoom? E de la cazatura? Totusi, nu ma pricep.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ovidiu29asd):

Pozele blurate că nu face cardul contact perfect mooor rolling on the floor

| Mario1994 explică (pentru anonim_4396):

Explica tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mario1994):

Zoom când faci poză sau pe poza gata făcută?

| Mario1994 explică (pentru anonim_4396):

Pe poza gata facuta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mario1994):

N-are cum. Ori poza în sine e blurată dar nu vezi, ori dai zoom mai mare ca înainte și nu realizezi. Știi din ce e alcătuită o poză teoretic, nu? Gen, cum stă treaba cu pixelii.

| Mario1994 explică (pentru anonim_4396):

Stai sa iti spun, telefonul are 12 mp in spate si in fata 8 mp, toate pozele sunt facute bine, se vad clar dar daca dau zoom la ele nu se vede clar si tot, intelegi? De ex zoom la 50% se vede blurat, inainte de cazatura, se vedea clar si la zoom 80%. Mi se pare ciudat ca telefonul e in soc, ceva ce nu stiu ce poate fi.