| PVAAVU a întrebat:

Funda! Asta e o intrebare pentru cei cu experienta. Vreau sa descarc jocul Shadow Blade Free de pe 1mobile Market pe telefonul meu cu Android 4.2. Când incercam să-l descarc îmi apărea un avertisment.Cică dacă-l descarc, trebuie să mă duc la setarile telefonului şi să setez telefonul astfel încât pe el să se poată instala aplicaţii din surse necunoscute.Am intrat la setari şi am bifat pe "primiţi aplicaţii din surse necunoscute" iar mmm atunci mi-a apărut un alt avertisment care spunea că telefonul şi datele mele personale sunt vulnerabile la aplicatie sau ceva de genul ăsta. Adica telefonul meu se poate strica.
Întrebarea mea este:dacă descarc jocul, mi se va strica telefonul?

3 răspunsuri:
| santusx a răspuns:

Nu.

| tudor417 a răspuns:

Nu are nimic. Iti Pune asta pentru ca e o sursa necunoscuta. happy
Am incercat si eu asta.

| PVAAVU explică (pentru tudor417):

Da,dar imi zice.Si-mi mai zice si ca imi poate distruge telefonul.Cu alte cuvinte, care sunt sansele de a nu mi se strica telefonul?