| IstratiiDanu2001 a întrebat:

FUNDAA!
Am un smartphone ( LG L90 )... Ascultam muzica cu casti ( Beats MD-A001 HD) si apoi brusc s-a oprit muzica..si am vazut ca nu arata ca castile erau bagat( intr-un fel nu mi le vedea/citea ). Am si restartat telefonul, am incercat mai multe dar nu merge. Exista vreo solutie sa rezolv aceasta?

P.S. AboutSound tot nu merge...

5 răspunsuri:
| NONAME113 a răspuns:

Ori iti e stricata mufa jack de la casti ori telefonul.Ai verificat castile, merg pe alt telefon? Daca merg treuie sa iti duci telefonul la reparat. Daca nu ele trebuie reparate.

| Celmaitareanonim a răspuns:

Incearca cu alte casti. Daca nu merge inseama ca e stricata mufa din telefon.

| IstratiiDanu2001 explică (pentru Celmaitareanonim):

Am incercat cu altele si tot nu merge... mufa nu are cum sa fie stricata... caci 1. telefonul e nou de acum 4 zile 2. s-a oprit exact cand telefonul pur si simplu statea pe masa fara ca cineva sal atinga.

| IstratiiDanu2001 explică (pentru Celmaitareanonim):

Cu alte casti tot nu merge si nu are cum ca mufa sa fie stricata ca 1. telefonul e de 4 zile si 2. sa orpit in timpul in care put si simplu statea pe masa

| Celmaitareanonim a răspuns:

Sau poate e ceva setare la telefon. poate e pe ceva mute sau nu stiu thinking oricum nu prea cred asta. dar totusi daca e asa noutelefon si s-a defectat ceva la el sau poate la casti du-l la reparat