| tiberida a întrebat:

Hei. Daca reziliez un contract de abonament, de exemplu de la Telekom, si apoi vreau sa imi deschid alt abonament tot la ei (doar ca mai mare), 1.se poate?
2. imi vor fi anulate si celelalte contracte pe care le am la ei (inca 2)?
3. ce inseamna a rezilia, mai exact?
Cine raspunde la toate cele 3 intrebari concret primeste funda. Cat de repede, va rog.

Răspuns Câştigător
| 17Ioana a răspuns:

1. De exemplu, daca este vorba de abonament telefon, contractul se modifica, nu se rezilieaza. Se face o anexa cum ca de la data x se modifica cu urmatorul plan tarifar si urmatoarele beneficii.
2. Daca sunt alte numere de telefon si sunt sub obligativitate de timp, o sa platesti o taxa de reziliere pentru cele doua numere.
3. A rezilia inseamna a anula
concluzie: Spui ca vrei sa modifici abonamentul, nu sa-l reziliezi. Doar ca o sa te oblige sa pastrezi toate acele numere de telefon avute anterior.

| tiberida explică (pentru 17Ioana):

La 2, eu nu vreau sa mi se anuleze celelalte doua contracte, care nu sunt pentru telefoane. Multumesc mult oricum.

| 17Ioana a răspuns (pentru tiberida):

Daca nu vrei, atunci le spui si nu le anuleaza.

| tiberida explică (pentru 17Ioana):

SI inca ceva. Contractul este pe 2 ani, dar el nu a expirat inca, mai am cam jumatate de an sau mai bine. E la fel?

| 17Ioana a răspuns (pentru tiberida):

Da! Doar ca o sa conditioneze sa treaca acei 2 ani de cand ai semnat prima data. Adica inca jumatate de an sau cat mai ai.

5 răspunsuri:
| 17Ioana a răspuns:

Astept funditabig grin
Succes!