| AnOnImUl321123 a întrebat:

Hei de ce tine atat de putin bateria la tellefoanele cu android? Am incarcat telefonul 3 ore (cum spune in instructiuni), apoi nu am umblat 30 de min deloc pe el iar cand m-a sunat maicamea am vorbit cu ea vreo 20 de sec iar acum mai am 98% baterie crying ieri am cumparat telefonul, este nou nout si nu l-am luat de pe site-uri, l-am cumparat direct de la Altex. Ce sa fac sa tina mai mult bateria la telefon? FUNDAA
Apropo, telefonul meu este UTOK 351D.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e problema smartphonurilor, ecran mare care consuma, sistem de operare care ruleaza mereu in background, aplicatii care ruleaza si ele. wi fi, 3g, gps samd

| Robieski a răspuns:

Nu-i problema laughing
eu am un Samsung galaxy trend lite si am ajuns sa-l incarc uneori si de 2 ori pe zi laughing
dupa 10-12 luni de utilizare cam trebuie schimbata bateria