| FlorinCiokan a întrebat:

Hei, sunt pe rețeaua Orange, am primit mesaj de la Orange ca mâine dacă am în cont 6 euro credit mi se reactivează opțiunea pe care o am, mi-am încărcat contul cu 6 euro.
Dar nu știu dacă acum când o sun pe cineva o sa îmi ia din minutele opțiunii care mai e valabila pana la noapte care sunt nelimitate sau din credit ul încărcat?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Inainte sa suni persoanele care te intereseaza, e bine sa formezi *133# pentru a vedea daca oferta mai e activa. Daca iti apar mesaje despre minutele ramase, poti suna linistit. Si cu ocazia asta vezi si cand expira minutele din oferta activa.
Poti intra la *100#, "Contul meu", "Optiuni active" ca sa dezactivezi reactivarea automata la data specificata in mesaj. Nu vei pierde minutele, ci vei putea sa le pastrezi daca iti activezi manual din nou aceeasi oferta de 6 euro. Minutele neconsumate se vor cumula cu cele din optiunea pe care ti-o reactivezi singur, nu automat. Pe scurt: Scapi de reactivarea automata, astepti sms de confirmare si reactivezi manual oferta, inainte ca cea actuala sa expire. Si ramai si cu minutele neconsumate (nationale, internationale).

1 răspuns:
| Ronnix a răspuns:

Utilizatorul dannyel86 ti-a oferit un raspuns complex, un raspuns mai simplu este: Da, poti suna linistit, atat timp cat stii ca mai ai minute din extraoptiune.