| pikaღ a întrebat:

am bagat cardul de memorie din telefon in laptop si dupa l-am bagat iarasi in telefon si mi sa virusat telefonul.cand vreau sa il aprind se incghiata imaginea si se stinge.Astept pareri.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Păreri despre ce?

Să-ţi instalezi Avast pe laptop, îl poţi descărca ( şi folosi GRATUIT ) de la linkul :
http://www.avastantivirus.ro/free-antivirus

Iar dacă ai telefon cu Android ( că n-ai precizat ce model ai ) să-ţi instalezi Avast! Free Mobile Security şi pe telefon - îl poţi descărca de la linkul :
http://www.avastantivirus.ro/avast-mobile-security

După ce le-ai instalat, le dai restart şi apoi dai o scanare şi faci o "curăţenie" generală ( inclusiv pe cardul de memorie al telefonului ).

Dacă nu reuşeşti să deschizi telefonul după ce scoţi cardul de memorie din el ( aşa cum spunea @danimazzz ), atunci spune modelul telefonului şi mai vedem ce se poate face...

Toate cele bune.

| pikaღ explică (pentru bursuc001):

Pai as incerca sa il aduc la setarile din fabrica dar nu pot intra in el (Samsung galaxy s2) happy

| bursuc001 a răspuns (pentru pikaღ):

Încearcă să faci un "hard reset" ( din "butoane" ), aşa cum este EXPLICAT în tutorialul de la linkul :
http://gabrielursan.ro/2012/05/31/hard-reset-samsung-galaxy-s2/

Atenţie : vei pierde toate datele din telefon ( agenda, aplicaţii, jocuri, etc ).

| pikaღ explică (pentru bursuc001):

Hmmm.....am incercat si asa dar eu cand apas butonul de pornire se aprinde si se stinge iarasi (insa vreau sa precizez ca am incercat in alta ordine de butoane, conteaza chestia asta?)astept sa se incarce si voi incerca mai tarziu

| bursuc001 a răspuns (pentru pikaღ):

CONTEAZĂ ordinea : trebuie apăsate EXACT în acea ordine.

Cu acea metodă ar trebui să poţi face hard reset.

7 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Porneste telefonul fara card.
Daca porneste baga cardul din nou in laptop si formateaza-l. Dupa care baga-l din nou in telefon.

| pikaღ explică (pentru horia2012):

Am scos cardul din telefon si tot nu fuctioneaza

| danimazzz a răspuns:

Incearca sa scoti cardul din el si sa aprinzi telefonul. Daca nu merge dul la un service.