| Biaa14 a întrebat:

Hei TPU, au un S3 și îl am de 2 luni, și eu când l-am încărcat nu l-am lăsat 12 ore și se descărca repede, bine umblu des pe el. Pot sa îl las acum 12 ore la incarcat închis fără sa umblu pe el ca sa se reformateze bateria. Funda

Răspuns Câştigător
| վፀiፀፀ a răspuns:

Nu mai este regula accea de a-ti lasa 12 ore telefonul la incarcat. Este un smartphone, e normal sa se descarce mai repede. In general bateria la aceste telefoane nu dureaza mai mult de 8 ore si alea doar daca il folosesti numai ca sa vorbesti la el. Da-i luminozitatea la minim pentru a consuma mai putin.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa il lasi cat vrei tu, la telefoanele cu baterie de generatie noua formatarea nu mai are niciun rost

| silvia2ooo a răspuns:

Pai reseteaza-l si dupa lasa-l 12-24 ore la incarcat.
Sper ca te-am ajutat ✌

| Aasdfghj a răspuns:

Se descarca repede pentru ca aplicatiile sunt deschise. Trebuie sa opresti aplicatiile ce nu le folosesti. Daca si asa se descarca repede inseamna ca nu mai e buna bateria. Eu mi-am schimbat bateria si ma tine 2 zile aproape fara net deschis.

| theodorafemme2001 a răspuns:

E normal. Mai mult de doua zile nici nu are cum sa te tina. Funda?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bateriile de la telefoanele/tabletele noi, NU se mai formatează!

Vezi instrucţiunile de folosire a acumulatorilor Li-Ion la linkul :
http://www.f64.ro/......009new.pdf

http://www.epasystems.ro/incarcarea-acumulatorilor

Vezi instrucţiunile de folosire a acumulatorilor Li-Po la linkul :
http://www.phoenixmodels.ro/LiPo.htm

Toate cele bune.