| MayaPolins a întrebat:

Hello... am nevoie de ajutor, mi am cumparat un iphone de pe olx si am vrut sa dau folia jos sa verific ecranul, si am observat pe partea dreapta ca e spatiu intre ecran si telefon ( nu mare). La inceput a mers dar acum s-a stins si nu se mai aprinde ( apare sigla iphone dupa care apare un fel de albastru spre negru. daca stie cineva daca au legatura ( momentan nu pot ajunge la service si de aceea am decis sa intreb)

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

E un telefon la care display a fost schimbat.
În plus, are carcasa strâmbă din cauza unei lovituri sau din faptul că fostul deținător s-a așezat pe telefon.
Carcasa trebuia îndreptată când a fost deschis telefonul pentru schimbarea display.
Însă trebuie scoasă placa pentru a nu o rupe. E mai mult de lucru și cel ce a schimbat display tind să cred că nu avea habar de ceea ce face.
Asta e rezultatul achiziționării unui terminal de mâna a doua.

| MayaPolins explică (pentru gelu1970):

Ce crezi ca ar trebui sa fac, gen ce ar trebui sa schimb?

| MayaPolins explică (pentru gelu1970):

Ce ar trebui sa schimb?

| gelu1970 a răspuns (pentru MayaPolins):

Trebuie deschis și după ce scoți display, verifici pe o suprafață perfect plană dacă e strâmbă carcasa.
De schimbat...depinde ceea ce are telefonul. De aceea trebuie dus la un service. Ei îl pot verifica. Faptul că apare sigla pe display și nu se startează e o anomalie ce are multe cauze.