| DianaMaria17 a întrebat:

Hello!
Am un Samsung S4 i-9506 si nu imi apare update-ul la Lolipop. Initial, am crezut ca pentru al meu telefon apare mai tarziu, dar acum am cautat pe net si s-a lansat de ceva timp. Ei bine, intru la setari, despre dispozitiv, actualizare imediata si imi spune ca au fost instalate cele mai recente actualizari. Ce pot face? Trebuie sa imi fac vreun cont la Samsung pe undeva? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Într-adevăr, pe unele terminale s-a primit update-ul!
Trebuie să ai RĂBDARE că o să-ţi apară update-ul oficial la Android 5 :)

Dar, update-ul se distribuie în funcţie de ţară/versiune & model/operator de telefonie mobilă :(
Deci, trebuie să ai RĂBDARE!

Vezi alte detalii la linkul oficial :
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/FOTA/

http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| Sarcopt a răspuns:

Deocamdată nu îl instala pentru că nu e stabil, eu l-am instalat şi tonu de apel mi se resetează mereu pe nivelu 2 şi unele chesti la care face figuri...o zi bună

| DianaMaria17 explică:

Multumesc de sfat!
Totusi, as vrea sa stiu de ce la telefonul meu nu a aparut update-ul, caci pentru modelul acesta e deja lansat de ceva vreme sad...

| DianaMaria17 explică:

Multumesc! Atunci voi mai avea rabdare... sper sa nu mai fureze foarte foarte mult big grin in jurul meu toti cunoscutii si-au facut deja update-ul... si eu mi-l doream cel mai mult dintre ei...

| bursuc001 a răspuns (pentru DianaMaria17):

Cu plăcere happy

Oricum, NU îţi recomand să faci update la Android 5 deoarece are foarte multe bug-uri sad
Foarte multă lume s-a plâns de diverse probleme apărute după update...

O zi frumoasă.