| Diianna05 a întrebat:

Hello TPU! Am o intrebare. Mi.am activat extraoptiunea de la cosmote cu 4000 de minute si 50 MB si cu un euro care mi.a mai ramas am activat chestia aia sa-mi bage 40 de min internationale si 250 MB trafic de internet. Problema e ca nu imi merge..imi da eroare la conexiune desi am primit sms.u` de activare si tot ce.mi mai trebuie dar degeaba. Trebuie modifcat ceva si la setarile telefonului? Am Nokia C3. Funda celui care ma ajuta puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| vali123123 a răspuns:

Buna am avut si eu un Nokia C3, trebuie sa intri in setari la configurari si acolo sa alegi una din alea de la cosmote. daca nu ai nici una si nu tiau trimis nici una incearca una din alea de acolo.

| aaII33xx a răspuns:

Dai asa:Setari->wireless si retea->Retele mobile->Nume Puncte de access-> selecteaza Cosmote Live! sau Cosmote live! PRE una din ele incearca cu aman2

| Amylove11 a răspuns:

Pai,trebuie sa modifici sertarile la internet ( sa activezi tot ce trebuie cum ar fi proxy -poate nu il ai activat si din acest motiv iti da eroare ) si sa introduci si adresa google. Sper ca ti-am fost de ajutor.