| mihaelamada a întrebat:

Hey! DIn pacate azi mi-am spart telefonul intr-un mod. extrem de banal si il am doar de o luna.E un Huawei P7 si zgarietura e micuta intr-un colt cam de 2 cm Credeti ca se crapa mai tare? Am citit ca cica imi pierd garantia daca il duc la service pentru asa ceva si nu cred ca are rost pentru o astfel de "zgarietura". Pareri? Opinii? Ceva?

5 răspunsuri:
| KinekT a răspuns:

Posibil sa se extinda acea "zgarietura" la urmatoarea lovitura/cazatura.Garantia este pierduta daca telefonul se defecteaza din cauza ta ci nu din cauze "naturale".

Cu timpul DA. Se poate marii sau chiar sa afecteze tachul!

| Vlonga_Aleex_1996 a răspuns:

Dacă ai garanție foloseste-o

| darrio2007 a răspuns (pentru Vlonga_Aleex_1996):

Foloseste-o tu.In acest caz.

| darrio2007 a răspuns:

2 cm la marimea ecranului este destul de marisoara. Daca este zgarietura la suprafata nu se intinde.Doar daca este fisurat.